Komolyodó prosztata problémák

Orvos válaszol rovat
27 éves vagyok. Kb 2 hónappal ezelőtt prosztata gyulladást diagnosztizált nálam urológus szakorvos, ami sajnos a mai napig nem múlt el. Tapintással ill. hasi ultrahang segítségével állította fel a diagnózist. (Korábban semmi ilyen jellegű panaszom nem volt). Panaszaim: ágyéki, gáttáji fájdalmak voltak, ami enyhe, szúró, tompa fájdalomként írható le. Először Tarivid antibiotikummal kezeltek (először 5 napig, majd 10 napig valamint párhuzamosan Ticotil végbélkúppal). 2-3 hétig tünetmentes voltam, majd ismét kiújultak a fenti panaszok, ezért baktérium kitenyésztést javasolt orvosom (ejakulátumból), melyben a következő kórokozókat mutatták ki: Streptococcus agalactiae, Haemophilus parainfluenzae, Escherichia coli. Ennek tükrében Cedax nevű antibiotikumot kaptam (5 db), és Tilcotilt ismét párhuzamosan. 3 napja fejeztem be a gyógyszer szedését és panaszaim újra kialakultak (ágyéki és gáttáji szúró, tompa fájdalom). Ezeken kívül alternatív gyógymódként gyógyteát ittam (kisvirágú füzike), tőzegáfonyát szedtem, hidegen sajtolt tökmagolajat ittam, de ezek sem segítettek számottevően.
2011. 05. 01. | 21:12

Amennyiben valóban prosztata gyulladása van, ahogy leírja a dolgokat, Önnél már nem csak egy „egyszerű” akut prosztatagyulladásról van szó, sajnos. A tenyésztés alapján nem elég, a rövid ideig tartó AB kezelés. Ezzel csak azt éri el, hogy olyan baktérium törzseket fog „kitenyészteni magában”, ami sok-sok AB-re rezisztensé válnak. Lehet, hogy ez már meg is történt –nem akarom elkeseríteni. Én, az engem hasonló bajjal felkereső betegeimnek egyrészt egy kiselőadást tartok a betegségről, mi, hogyan, hányszor, miért, mert a habituális –azaz a hétköznapokról szóló felvilágosítás ugyan olyan fontos, mint a gyógyszeres kezelés. Ezen kívül tenyésztés alapján kiválasztott hosszú-távú AB kezelés (első körben egy agresszív gyógyszert, majd átváltani egy szűk spektrumú, de ütőképes AB-re, mert előbb utóbb az ember belei feladják a küzdelmet a gyógyszerekkel szemben). Továbbá, hosszú-távon gyulladáscsökkentő kezelés, valamint egy speciális gyógyszer, mely szintén nagyon hasznos ebben a betegségben (nagyon terjedelmes lenne erről is írni, meghaladja ennek az oldalnak a keretét). A lényeg egy elég agresszív egy hónapos, kombinált gyógyszeres kezelést szoktam volt adni betegeimnek. Ezenkívül, heti egyszer prosztatamasszázs ( a felgyülemlett, kiürülni nem tudó retenciós váladék kinyomása, hasonlóan, mint az arcon egy miteszert), és gáti-torna ami a spasztikus izmok ellazítását eredményezi, avagy a panaszok egyik fő meghatározó elemét. Ezen kívül a már Ön által is említett „biobigyók” valóban nagyon hasznosak!
Láthatja tehát, hogy az ilyen betegség kezelése komolyan igénybe veszi nem csak az ember szervezetét, de egyben egy mentális kihívás is. Tény, hogy a másik oldalról nézve, nem szerencsés, hosszú éveken keresztül szenvedni ettől a bajtól, és minél korábban kezd bele az ember, annál nagyobb esély van a teljes gyógyulásra!

Orvosszakértő 2011. 05. 03. | 14:54
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close